Soğuktan Etkilenmeyen Çiçekler

Çiçek dendiğinde kuşkusuz herkesin aklına ilkbahar ayları gelir. Rengarenk görünümleri ile baharın müjdecisi olan çiçekler doğanın adeta yeniden canlanmasına tanıklık etmemizi sağlıyor. Ancak çiçekler sadece yaz ve bahar aylarında açmıyor. Kışın soğuğuna hatta karına inat güzelliklerini cesurca sergileyen çiçekler de var. Genellikle soğuktan etkilenmeyen çiçekler olarak bilinseler de bu çiçeklerin bazıları kışın ortasında açıyor.

Papatyagiller familyasından olan kasımpatı çiçeği en güzel örneklerinden biri. Kasımpatı – 30 derece soğuğa bile dayanabiliyor. Terasınızı ya da balkonunuzu bir kış bahçesine çevirmeniz için ideal bir çiçek olduğunu belirtelim. Kış çiçekleri derken kardelenden söz etmemek olmaz. Evde yetiştirmeniz son derece güç olsa da karların arasından çıkan bu güzellik en nadide kış çiçeklerinden biri olma özelliğini koruyor.

Kışın Solmayan Çiçekler Hangileri?

Sarı ve beyaz renklerde olan nergis çiçeği de sıra dışı görünümü ve eşsiz güzelliği ile yaşam alanlarını süsleyebiliyor. Çoğu zaman sulanmaya bile gerek duymayacak kadar kendi kendine yeten nergis çiçeği kış çiçekleri arasında belki de en güçlü olanıdır. Nergis çiçekleri muazzam kokusu ile de ön plana çıkıyor.

Şebboy çiçeği ise sadece 10 derece ısı ile yetinebilen bir kış çiçeğidir. Evde bakımı gayet kolay bir şekilde yapılabilen bu çiçeklerin dinlenmiş su ile sulanması büyük önem taşıyor. Şebboy çiçeklerinin boyu 80 santimetreye kadar uzayabildiğinden kapı önlerine de dikilebiliyor. Kış çiçekleri ile siz de muhteşem bir teras ya da balkon dekorasyonu yapabilirsiniz.