Erkeğe Hangi Çiçek Gönderilir?

Erkeklerin çiçek sevmediği ya da çiçek almaktan hoşlanmadığı elbette bir şehir efsanesidir. Kadınlar kadar olmasa da erkekler de çiçekleri sever ve çiçek almaktan da mutlu olurlar. Ancak erkeğe hangi çiçek gönderilir noktasında akıllar karışabiliyor. Bu nedenle sizlere bazı önerilerde bulunacağız ve seçim yapmanızı kolaylaştıracağız.

Lilyum erkeklerin sevdiği çiçeklerin başında geliyor. Sadece lilyum ile hazırlanan bir buketi seçebilir ya da lilyum kullanılarak hazırlanan ve farklı çiçeklerin de bulunduğu bir aranjmana yönelebilirsiniz. Muazzam bir kokuya sahip olan bu özel çiçekler terfi tebrikleri ya da işyeri açılışları için de uygun olabiliyor. Bir diğer seçenek de sukkulentler! Dikensiz bir kaktüs çeşidi olan sukkulentler ile hazırlanan aranjmanlar erkeklerin bir hayli beğenisini alıyor.

Erkeklere Gönderilebilecek Çiçekler

Erkekler için uygun olan bir diğer çiçek de spatifilyum oluyor. Beyaz çiçekleri ve canlı yeşil renkte yaprakları ile bu çiçekler dekoratif açıdan da tercih edilebiliyor. Bu arada alternatif olarak orkideler de seçilebilir. Orkideler çok yoğun bir yaprak görünümüne sahip değildir. Uzun sap bölümleri ile şık bir duruş sergileyen bu çiçekler hem eve hem de işyerine gönderim için ideal bir seçenek oluyor.

Saksıda marginata çiçeklerinin de gayet şık bir tercih olacağı tüyosunu aktaralım. Bakımı gayet kolay olan bu saksı bitkileri anlamlı bir hediye olarak da ön plana çıkıyor. Gönderdiğiniz kişiye sizi hatırlatacak bir çiçek seçimi yapmak isterseniz hangisini seçeceğinizi artık biliyorsunuz.