kutahya cicekci kutahya cicekci kutahya cicekci kutahya cicekci kutahya cicekci kutahya cicekci kutahya cicekci
Saat Kulesi Karsisi Zafer Meydani
0274 224 33 99 kutahya/Merkez
kutahya cicekci kutahya cicekci kutahya cicekci
kutahya cicekci kutahya cicekci
kutahya cicekci kutahya cicekci kutahya cicekci
kutahya cicekci
 


kutahya cicekci
kutahya cicekci
Urun Gruplari
Ozel Gunler
..Sevgiliye Özel
..Annelere Özel
..Doğum Çiçekleri
..Düğün Çiçekleri
..Açılış Çiçekleri


Linkler
Ozel Buket Olustur
Ekonomik urunler
Yeni urunler
ilave urunler
Bilgilendirme
Banka Hesap Bilgileri
Iletisim Bilgilerimiz
Online Destek




Spatifilyum

Saksı Çiçekleri / hepsi / kütahya merkezdeki çiçekçi / Spatifilyum.

Spatifilyum kütahya merkezdeki çiçekçi


Satış Fiyatı: 55,00 TL (KDV - Nakliye Dahil)


 
 
Yazdır



Ürün Özellikleri

Spati (Spathiphyllum): Kütahyada evlerde ve ofislerde yetiştirmek için en uygun çiçekli bitkilerden biri olan spati güzel ve beyaz olan çiçeği ile ünlüdür.Spati (Spathiphyllum) bitkisinin yetiştirilmesi,Kütahya da bakımı ve sulanması,Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki dolaylı ışıklardan da yararlanabilir.Güneş ışığını gören kısımlar ışığa doğru bir eğilimde bulunur. Bu eğilmeleri engellemek için çiçeğin gölgede kalan kısımlarını belirli aralıklarla değiştirmeliyiz. Çok fazla soğuk ve sıcak havada bırakmak çiçeğin yapraklarına, çiçeğine ve köklerine zararlıdır. Hava akımlarından kolay etkilenen spati bitkisini bu etkiden korunmalıdır. Her bitki gibi zamanla topraktaki vitamin ve mineralleri tüketen bitkiye yılda en az bir kere vitamin ve mineral desteği sağlanmalıdır. Saksı değişimi genellikle sıcak ayların başlangıcı olan mayısta yapılmalıdır.Spati her bitki gibi bulunduğu yerde başka cisimlerle temasta bulunmamalıdır.Kütahyanın kışında bitki aşırı soğuktan korunarak çok az sulanmalıdır.kütahyanın yazında ise bitkinin suya olan ihtiyacı artacağından bitkiye verilen suyun arttırılması gerekmektedir.Bitkiyi sularken kullanılan kap her sulamada aynı ölçüde, sulamalar aynı günde ve aynı miktarlarda su dökülmelidir.Spatide çok büyük bir değişiklik görülmediği sürece sulanmada kullanılan kap, ölçü ve su miktarı değiştirilmemelidir.Spati bitkisi soğuğa çok dayanıklı bir bitki olup soğuktan kolay kolay etkilenmemektedir.Spati bitkisi genellikle yaz aylarında çiçek açar ve çiçeklerini kış aylarına doğru dökerek bir dinlenme sürecine girer.Yılın belirli gününde sararmış veya çürümüş yaprakları makas yardımıyla budanmalıdır.Kütahyada kış ayı çok sert geçtiğinden bitkiye kış aylarında musluktan aldığımız soğuk çeşme suyunu vermemeliyiz. Verdiğimiz su oda sıcaklığında olmalıdır.kütahya ortamında çoğaltılması sırasında köklerinden ayrılan spati derhal ayrılan köklerinden başka bir saksının içine dikilerek çoğaltılır.Bu yönteme kökten ayırma yöntemi denilmektedir. Kökten ayrılan 2.bitkimiz en kısa zamanda büyüyerek çiçek açar ve diğer bitkide tekrar kök vermeye başlar.Kütahyada spati çoğaltılması en uygun zaman nisan ayıdır.

Diğer Görüntüler

?r?n?n Extra Resmi Yok!



Kütahya merkeze yol ve teslimat ücreti almıyoruz.(Dpü Mrk kam.ve Organize San.Böl.Hariç) Sitemizde gördüğünüz tüm fiyatlara KDV ve Yol ücreti dahildir. Whatsaap:05522243399 Kütahyalı Yerel Çiçekçi Kütahya Merkezde Çiçekçi Kütahyaya Çiçek Göndermenin En Kolay Yolu

Duyurular
 
Anket
Istatistikler
Bugun Gelen 33
Toplam Ziyaretci 1906691
Sizin
IP'niz: 54.196.73.22
Sitemizi ziyaretiniz




Web Sitemiz uzerinden Yapilan Elektronik islemler 128 Bit Veri sifreleme Sistemiyle Korunmaktadir. Her Turlu Kredi Karti isleminizi Guvenle Gerceklestirebilirsiniz.

Copyright 2018- 2019.kütahyada çiçekçi
Adres:Zafer Meydanı Saat Kule Karşısı Merkez KÜTAHYA
Telefon:0 274 224 33 99 Fax:0 274 224 33 99 Mail : kutahyacicekcim@hotmail.com


Manuel Odeme Icin Tiklayin.